כנס אי מובילטי - טאיוואן מתקדמת אל חזית מהפכת המכוניות החשמליות ומחפשת שותפים בישראל

טאיוואן מחפשת שותפים בישראל למהפכת המכוניות החשמליות

ביום חמישי 20.5 במסגרת אירועי EcoMotion Week ייערך פאנל בהשתתפות בכירים מהתעשייה הטאיוואנית, בהם ה-CTO של פוקסקון MIH, שיציגו לסטארטאפים ישראלים את השוק הטאיוואני וההזדמנויות ליצירת שיתופי פעולה.

טאיוואן, המדינה  הידועה כמובילה עולמית בייצור שבבים וחומרה שמה לה למטרה להפוך לשחקנית מרכזית בענף הרכב. לשם כך היא תקיים את תערוכת 2035 E-Mobility Taiwan שתכלול תחרות סטארטאפים ייחודית

טאיוואן ידועה בתעשיות האלקטרוניקה והשבבים שלה. בזכות יכולות פיתוח וייצור של מחשבים אישיים וטלפונים חכמים חוותה המדינה מהפכה טכנולוגית וכלכלית אדירה. כעת מאמינים בטאיוואן כי מנוע הצמיחה הבא של המדינה נמצא בעולם הרכב: שילוב תעשיית הרכב הקיימת עם תעשיית האלקטרוניקה האדירה והחתירה המושרשת במדינה לחדשנות טכנולוגית מהווה את הבסיס לצמיחתה של תעשייה שעתידה להוות את ליבת שרשרת הייצור של הרכב העתידי – חשמלי, אוטונומי ומקושר.

 

אחת הדוגמאות הבולטות ביותר למינוף היכולות הטיוואניות הוא המיזם השאפתני והמדובר MIH EV Open Platform. והכוונה לפתח פלטפורמה שתהווה את "האנדרואיד של הרכבים החשמליים". אל המיזם הצטרפו כבר למעלה מ-1,500 חברות מרחבי העולם.

אחת הדוגמאות הבולטות ביותר למינוף היכולות הטיוואניות לטובת בניית אקוסיסטם שלם לתעשית האוטומוטיב הוא המיזם השאפתני והמדובר MIH EV Open Platform. פוקסקון, יצרנית האלקטרוניקה הגדולה בעולם וחברת הטכנולוגיה השלישית בהיקף ההכנסות, בשותפות עם חברת Yulon, יצרנית רכבים טאיוונית הידועה בייצור עבור המותג היפאני ניסאן, הכריזו לאחרונה על כוונתם לפתח פלטפורמה שתהווה את "האנדרואיד של הרכבים החשמליים". ב-MIH מסבירים שהם בונים את בסיס החומרה והתוכנה הראשוני עליו יוכלו להתבסס מי שמפתחים את הפתרונות לאתגרים המרכזיים של תעשיית הרכב החשמלי, על מנת להאיץ חדשנות ולהצעיד את השוק קדימה. אל המיזם המהפכני הצטרפו כבר למעלה מ-1,500 חברות מרחבי העולם.

כנס אי מובילטי - טאיוואן מתקדמת אל חזית מהפכת המכוניות החשמליות ומחפשת שותפים בישראל

רכיבים אלקטרוניים צפויים להוות לפחות מחצית מעלות של רכב חדש, ובטאיוואן משוכנעים שבכוחם ליהנות מההתפתחות בזירת הרכב העולמית ולהיות מרכז עולמי אסטרטגי בתחום. טאיוואן סימנה את תעשיית הרכב החשמלי האוטונומי כזירה בה היא רוצה להוביל חדשנות לאורך כל שרשרת הייצור, מן השבב ועד לבניית מותג EV מוביל משל עצמה. לשם כך צריכות החברות הטאיוואניות לפעול במהירות, לפתח ולהטמיע חדשנות וטכנולוגיה וליצור יתרון משמעותי בשרשרת הייצור. על כן, באוקטובר 2021 תתקיים בטאיפיי, טאיוואן תערוכת .2035 E-Mobility Taiwan – תערוכה בינלאומית חדשה שתציג את החברות והטרנדים המובילים בתעשיית הרכב החשמלי והאוטונומי, התערוכה תכלול תחרות סטארטאפים שמטרתה לאתר חברות וטכנולוגיות חדשניות למטרות שיתופי פעולה עבור התאגידים הטאיוואנים. בטאיוואן סימנו את ישראל כיעד מוביל בחדשנות בתחום וקוראים לסטארטאפים ישראלים להגיש מועמדות.

ביום חמישי 20.5 במסגרת אירועי EcoMotion Week ייערך פאנל בהשתתפות בכירים מהתעשייה הטאיוואנית, בהם ה-CTO של פוקסקון MIH, שיציגו לסטארטאפים ישראלים את השוק הטאיוואני וההזדמנויות ליצירת שיתופי פעולה. לפרטים נוספים והרשמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.