מקלים על רוכבות ורוכבי האופניים:

14 מסילות אופניים חדשות הותקנו ברחבי העיר. עד שנת 2025 מתכוונת העירייה להכפיל את היקף השימוש בכלים אישיים, ולמצב בו רבע מהנסיעות של תושבי העיר יתבצעו באופניים וקורקינטים

ציונה תאגר 7
ציונה תאגר 7
יפת. צילום: אי אם שגב תקשורת.
יפת. צילום: אי אם שגב תקשורת.
כיכר ביאליק. אי אם שגב תקשורת
כיכר ביאליק. אי אם שגב תקשורת
מסילת אופניים. אורי להב
מסילת אופניים. אורי להב

 14 מסילות חדשות יאפשרו לרוכבות ולרוכבים להעלות ולהוריד את האופניים בקלות ובמהירות במעלה ובמורד גרמי מדרגות המצויים במרחב הציבורי ברחבי העיר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בשבועות התקינה עיריית תל אביב – יפו 14 מסילות להולכת אופניים על גרמי מדרגות ברחבי העיר – מיפו ועד צפון העיר – תוך שמירה על תקנות נגישות ובטיחות. 

המיקומים נבחרו בהתייעצות עם הציבור, ולאחר פיילוט שהוגדר כהצלחה בכיכר אתרים, בכיכר ביאליק וברחוב גרשון שץ.

המסילות החדשות הותקנו ברחובות הבאים: יפת 129, יפת 83, ציונה תג’ר 7, חברה חדשה 10, בראלי/דרך נמיר, רחוב מרדכי זעירא – בירידה מסשה ארגוב 29, פנחס רוזן 44, גן ירוחם וגאולה מלמון, שמעון התרסי 33, מתחם שרונה, הארבעה 32.

כמו כן חודשו המסילות הקיימות במיקומים הבאים: כיכר אתרים, כיכר ביאליק, גרשון שץ 4, ליפסקי 3 פינת ה’ באייר.

מעיריית תל אביב- יפו נמסר כי העירייה מקדמת את החזון העירוני לרישות העיר בשבילי אופניים ולמעבר של תושבים לשימוש באופניים ככלי התניידות מרכזי. העירייה ניצלה את הירידה החדה בשימוש בכלי-רכב פרטיים ותחבורה ציבורית בחלק מחודשי השנה עקב משבר הקורונה, והאיצה סלילה של שבילי אופניים, התקנה של מסילות אופניים על מדרגות במרחב הציבורי, והתקנה של תשתיות תומכות. בנוסף פרסמה העירייה מפה אינטראקטיבית משוכללת בה יוכל הציבור הרחב ללמוד אודות רשת שבילי האופניים העירונית המוצעת, ולהציע הצעות שונות לצוותי התכנון העירוניים. 

צעדים אלו הם חלק ממהלך כולל במסגרתו מתכוונת העירייה עד שנת 2025 להכפיל את היקף השימוש בכלים אישיים, ולמצב בו רבע מהנסיעות של תושבי העיר יתבצעו באופניים וקורקינטים, כמו גם הרחבת הפריסה של שבילי האופניים מ-140 ק”מ ל-310 ק”מ.

היעד העירוני לשנת 2025 הוא הגדלת שיעור הנסיעות שמתבצעות על אופניים וקורקינטים מ-11% ל-22%, והרחבת הפריסה של שבילי האופניים מ-158 ק”מ כיום ל-310 ק”מ.  

מפת אופניים תל אביב יפו_640x344
לינק למפת רשת שבילי האופניים צילום: אורי להב, אי אם שגב תעשיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *