iparking

iparking

חניה תנועה ותחבורה

עיריית תל אביב-יפו: מערך התחבורה המטרופוליני "נעים בסופ"ש" חוזר לפעול לקראת חג הפסח. השירות יופעל גם בליל הסדר.

נעים בסופש 2. כפיר סיון_800x534
נעים בסופש. צילום: כפיר סיון

מסלולי קווים על הטיילת * שינויי מסלולים בשל עבודות הרק"ל  

החל מסוף השבוע הבא, שישי- שבת- ראשון 28-26 במרץ 2021, מיזם "נעים בסופ"ש" יחזור לפעול בערים גבעתיים, קריית אונו, רמת השרון, שוהם ותל אביב-יפו. מערך ההיסעים "נעים בסופ"ש" שירת מתחילת פעילותו כרבע מיליון תושבים מכלל הערים המשתתפות בשירות. פעילותו הופסקה בתחילת חודש ספטמבר 2020 בשל משבר הקורונה והסגרים שבאו בעקבותיו.  כעת, עם ההקלות ופתיחת המסחר, ולאור הצלחתו הרבה של המערך, הוא חוזר לפעול לקראת חג הפסח עם מספר שינויים במסלולים בשל עבודות הרק"ל כולל הסטה של קווים מרחוב בן יהודה אל טיילת הרברט סמואל.

השירות יופעל גם בליל הסדר ובחגים הקרובים והנסיעה בו בהתאם להנחיות משרד הבריאות, כאשר עליית הנוסעים תותנה בעטיית מסכה. כמו כן, יעמדו בכוננות כלי רכב נגישים עם מעלון עבור אנשים עם מוגבלות, בהם ניתן לנסוע בתיאום מול המוקד הטלפוני.

שעות הפעילות בסופ"ש ובפסח: שישי – 02:00-18:00; שבת: 02:00-09:30; ראשון 09:30–18:00.

שעות הפעילות הרגילות: שישי 02:00-18:00; שבת 18:00-09:30.  ניתן להתעדכן בשעות יציאה מדויקות וזמני הגעה בזמן אמת לכל הקווים באפליקציות התחבורה הציבורית התומכות.

 

שינויים במסלולי הקווים:

 

  • קו 710 מקריית אונו ימשיך מגני התערוכה לרמת אביב ויסיים בחוף תל ברוך
  • קו 708 מרמת החייל ייסע לאורך פנחס רוזן, דבורה הנביאה וראול ולנברג ויישרת את השכונות שבאזור
  • קווים 705 (מגבעתיים) ו-711 (משהם)- ייסעו לאורך הטיילת (במקום דרך בן יהודה – בשל עבודות הרק"ל) 
  • קו 711 לשוהם – יפעל בימי שישי בלבד בשעות: 18:00-03:00 

 

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "החזרת שירות ההסעות הבינעירוני בסופי שבוע, הוא סממן נוסף וטבעי להחזרת חיי השגרה במדינה. אני שמח על האפשרות שלנו לספק, יחד עם מספר רשויות ובראשן תל אביב, את השירות החברתי החשוב הזה לתושבי גבעתיים ולמבקרים בעירנו במהלך סופי השבוע. כולי תקווה כי יבוא יום, בו שירות זה יהיה חלק ממערך שירותי התחבורה הציבורית הארציים, ולא נצטרך להפעיל אותו מכספי הארנונה של התושבים״.

נעים בסופש 1. קרדיט כפיר סיון

 

ישראל גל, ראש עיריית קריית אונו: "שובו של מיזם "נעים  בסופ"ש מסמל עבורי את חזרתה של השפיות לחיינו. המיזם הבינעירוני, שזכה להצלחה בקרב תושבי העיר בני כל הגילאים, חוזר  בשלהי מכת הקורונה ובפתח חג החרות. אני תקווה שלאחר שנה בה רבות מהרשויות המקומיות הראו את יכולתן לנהל את משבר הקורונה בקרבן,  תאפשר הממשלה לכל עיר ורשות לנהל את ענייניה הפנימיים בהתאם לרוח הקהילה שחיה בה. כולי תקווה שהמשבר שעברנו ישטוף את האבק מחוקים אנכרוניסטיים, ובמקומם כל מי שירצה להישטף מחול הים (או כל דבר אחר) גם בסופ"ש, יוכל לעשות זאת בנוחות ובקלות באמצעות תחבורה ציבורית ארצית".

איתן פטיגרו, ראש מועצת שוהם: "חזרת שירות "נעים בסופ"ש" הוא צעד מבורך נוסף בחזרה לשגרת החיים באזורנו. המיזם יאפשר לחיילים וצעירים לצאת לתל-אביב ולבלות במקומות הבילוי שחזרו לפעול ללא צורך בנהג תורן. מברכים על שיתוף הפעולה החשוב הזה".

אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון: "כדי שהתחבורה הציבורית תהווה מענה אמיתי לצרכי תושבי המטרופולין, ותחליף רכב פרטי היא חייבת לפעול שבעה ימים בשבוע ולכן יש חשיבות אמיתית ב'נעים בסופש'.  אני רואה בחזרת ׳נעים בסופ״ש׳ עוד סימן לחזרה לשגרה וקורא לרמת שרונים להנות מהשירות החינמי הזה ולהשאיר את רכבם בבית. ומהצד השני אני מזמין את תושבי גוש דן לבוא ולבלות ברמת השרון".

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: "תחבורה ציבורית בשבת ובחג היא צורך אמיתי של אזרחים רבים, כולל צעירים ושכבות חלשות שלא מחזיקים ברשותם רכב פרטי. אני מברך על ההחלטה שלנו ושל הרשויות השותפות להמשיך בהפעלת "נעים בסופ"ש" עם פתיחת המשק וההקלות לאחר תקופה לא פשוטה ומתוך מטרה לסייע להגעת לקוחות לעסקים המקומיים ושיקומם. שוב אנחנו נכנסים לתחום שהמדינה נכשלה בו. כולי תקווה שהממשלה החדשה שתקום תידרש סוף סוף לנושא ועם הצורך המוכח של הציבור ברשת תחבורה מטרופולינית הפועלת בהצלחה רבה בסופי השבוע, תיבחן האפשרות להרחבת השירות לכלל תושבי המדינה".

מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב-יפו ומחזיקת תיק התחבורה: "מדובר ביום חג תרתי משמע: על חזרתנו לשגרה, על התנעה מחדש של מיזם ה"נעים בסופ"ש ועל המועד שמבשר את היציאה מעבדות לחירות. שבכל דור ודור, והשנה בפרט, נחגוג את פסח בשמחה כפולה בחיק המשפחה ונברך גם על חזרתה של התחבורה העירונית בשבת. כולנו נרגשים לראות את העיר מתעוררת מתרדמת הקורונה ומתפללים שהמגמה תהפוך למציאות בריאה, יציבה ושמחה. האוטובוסים של הנעים בסופ"ש חוזרים כדי שתל-אביב-יפו תהיה זמינה לכולן ולכולם וכדי לעזור לעסקים שמניעים את העיר לעבוד ולהתאושש ועל מנת לסייע לתושבים להיות בקשר עם משפחותיהם גם בערים השכנות. שמרו על הבריאות, תתחסנו ובואו לבלות, יהיה נעים בסופ"ש וזה לגמרי מגיע לנו! אני מקווה שבקרוב רשויות נוספות יצטרפו לנעים סופ"ש עד שיגיע הרגע ובו הממשלה תבין שתחבורה ציבורית שפועלת 24/7 היא חיוניות מבחינה חברתית, כלכלית ובטיחותית ותחליט לקדם אותה כדי שתושבי המדינה כולה יהיו חלק מחברה שוויונית והוגנת יותר".

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן