עסקת מתקני החניה: קבוצת קומטל רוכשת את פארקומות

PARKOMOT 5-2_PARKOMOT 5-2_פארקומות
מאיר ילון, מנכ"ל קבוצת קומטל: "פארקומות הוכיחה עצמה לאורך שנים כחברה איכותית בתחום פתרונות החניה, וכעת היא ולקוחותיה צפויים ליהנות מהעוצמה הכלכלית של קבוצת קומטל"

קבוצת קומטל טכנולוגיות והנדסה רכשה את חברת מתקני החניה האוטומטית פארקומות מידי מייסדיה, מיכאל מילר ואליס קאוון.

פארקומות פועלת בישראל כ- 15 שנה ומייצגת באופן בלעדי את יצרנית מתקני החניה הקוריאנית "דונג-יאנג פארק" (DONG YANG PARK), הנחשבת לאחת הגדולות מסוגה בעולם. עד כה ביצעה החברה בישראל בהצלחה עשרות פרויקטים עם מתקני חניה אוטומטיים, רובם בגוש דן, בהיקף של מאות מקומות חניה. לחברה עשרות רבות של פרויקטים נוספים בתהליך ביצוע.

רכישת החברה באה על רקע מצוקת החניה הגוברת, אשר הפכו את ענף מתקני החניה לאחד מהענפים בעלי הצמיחה המהירה ביותר בעשור החולף. על פי ההערכות בשנת 2021 לבדה נחתמו כ-500 עסקאות בענף להתקנת עשרות אלפי מקומות חניה במתקנים, בהיקף כספי כולל של כחצי מיליארד שקל.

PARKOMOT 5-2_PARKOMOT 5-2_פארקומות

על פי ההערכות בשנת 2021 לבדה נחתמו כ-500 עסקאות בענף להתקנת עשרות אלפי מקומות חניה במתקנים, בהיקף כספי כולל של כחצי מיליארד שקל.

כעת עם חתימת העסקה, צפויה פארקומות להמשיך ולהתנהל יחד עם מילר וקאוון ששימשו כבעליה, תחת בעלותה של קבוצת קומטל. בכך צפויה החברה להצטרף לשורת החברות שכבר פועלות במסגרת הקבוצה, ביניהן חברת קונלוג, הורטל, לומיטרון, פרומוט מתקני חניה,  אינסופקו, פיקוטק, ועוד. בנוסף לגב הכלכלי החזק שתעניק לפארקומות חברה בסדר גודל של קבוצת קומטל, היתרון הגדול אשר ממנו ייהנו לקוחות החברה הן בהווה והן בעתיד, הוא מערך התפעול והשירות שהקבוצה מתחזקת. 

מאיר ילון, מנכ"ל קבוצת קומטל, ברך על חתימת העסקה: "פארקומות הוכיחה עצמה לאורך שנים כחברה איכותית בתחום פתרונות החניה, וכעת היא ולקוחותיה צפויים ליהנות מהעוצמה הכלכלית של קבוצת קומטל. הדבר יבוא לידי ביטוי בשמירת רמת השירות ורמת התחזוקה שלה זכו לקוחות החברה בעבר – נושא בעל משמעות דרמטית בתחום.

מנכל קומטל מאיר ילון
מנכ"ל קומטל מאיר ילון

מחברת פארקומות נמסר: "היציבות והגב הכלכלי יבטיחו את המשך שמירת רמת התחזוקה הגבוהה של מתקני החברה, כפי שהיה כל השנים, גם בשנים הבאות, וזאת לאור הגידול המשמעותי הצפוי בהיקף ההתקנות עם הצטרפות פארקומות לקבוצת קומטל.  אין ספק שזה יתרון עצום היום שלא מתקיים בכל חברה". את חברת פארקומות ייסדו בשנת 2014 אליס קוואן ומיכאל מילר. מאז נוסדה, התקינה החברה מאות מקומות חניה בעשרות פרויקטים, והיא מחזיקה בצבר הזמנות של מאות מקומות חניה נוספים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.